/Files/images/DSC_0433.JPGБАТРАК ВОЛОДИМИР ІВАНОВИЧ

Народився 26 жовтня 1942 року в селі Писарщина Гребінківського району Полтавської області. Після закінчення школи навчався в Артемівському ПТУ, потім працював бурильником нафтових та газових свердловин по Україні. Під час служби в армії був радистом, мав звання старший сержант.

У 1971 році закінчив Черкаський педагогічний інститут імені 300-річчя возз’єднання України з Росією за спеціальністю «фізика та електротехніка». Працював учителем фізики, математики, креслення, трудового навчання спочатку в школах сіл Тубільці, Будище, а з 1973 р. по 2004 р. - у Мошнівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів Черкаської районної ради, де викладав трудове навчання та був завідувачем навчальних майстерень. За рівнем оснащеності, забезпеченням наочними посібниками, працюючими моделями майстерні були і залишаються одними з кращих в області.

На базі цих майстерень проходили Всесоюзний та близько десяти республіканських семінарів, районні та обласні олімпіади з технічної праці, різноманітні обласні й районні виховні заходи. Школу і навчальні майстерні відвідували вчителі праці, керівники шкіл, делегації із Франції, Польщі, США, республіки Бенін та інші.

Працював за авторською програмою "Основи будівельної справи". Досвід роботи Володимира Івановича вивчався і узагальнювався на колегії Міністерства освіти СРСР.

Займався методичною роботою. Керував районною школою молодого вчителя, очолював методичне об'єднання вчителів технічної праці, був головою журі на районних та обласних предметних олімпіадах. Ділився досвідом роботи на всесоюзних і республіканських педагогічних читаннях, що проходили в Свердловську, Черкасах, Ульновську.

Разом зі своїми учнями та гуртківцями вчитель розробив ряд універсальних палітурних пристроїв, на яких можна виконувати до 12 операцій, а також інструменти для ремонтних і палітурних робіт. Було виготовлено близько 40 палітурних пристроїв з набором інструментів для шкіл району. На Всесоюзному конкурсі на кращий зразок інструменту й обладнання для ремонту книг в домашніх умовах винахід здобув призове місце. Володимир Іванович одержав авторське свідоцтво про винахід і нагрудний знак "Винахідник СРСР". На основі цього винаходу конструктори заводу КАМАЗ розробили універсальний палітурний пристрій і почали його масовий випуск.

Довгі роки Володимир іванович очолював профспілкову організацію школи. Входив до складу президії Українського республіканського комітету профспілки працівників освіти, вищої школи і наукових установ. Був делегатом трьох з'їздів учителів України та профспілкового з'їзду.

Педагогічний стаж становить 35 років.

За сумлінну працю на педагогічній ниві Володимиру Івановичу присвоєні звання "Заслужений вчитель України", "Відмінник народної освіти Української СРС", "Відмінник освіти СРСР", вчитель-методист, вчитель вищої категорії.

Кiлькiсть переглядiв: 667

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.

Дата останньої зміни 05 Березня 2021

Фотогалерея